položek
s DPH
  • Zobrazit

OBKLADY A DLAŽBY- JAKÝ DESIGN A STYL ZVOLIT?

14.07.2014
Při plánování nové koupelny nebo rekonstrukci té stávající hrají důležitou roli obklady. Jejich výběrem totiž výrazně ovlivňujete nejen celkový vzhled, ale vytváříte základní charakter koupelny. Současná nabídka obkladů a dlažeb je tak široká, že si tu svou koupelnu vybere opravdu každý. Jaké obklady tedy zvolit? Zkuste se na chvíli zamyslet jaký design je vám blízký, jaký je váš životní styl a v neposlední řadě vezměte v úvahu, jak velký prostor máte v koupelně k dispozici. Dáváte přednost klasickému obkladu nebo ve stylu retro, chcete mít moderní koupelnu nebo ji ladit v přírodních barvách?

Design inspirovaný přírodou

Současná technologie keramické výroby poskytuje možnost vyrobit design, který dokonale imituje přírodní materiály, ať už se jedná o kámen, mramor, či dřevo. Obzvlášť populární jsou "dřevěné" obklady, které se mohou použít na stěně i na podlaze. Dřevo symbolizuje hřejivé prostředí domova, pocit útulnosti a pohodlí. Keramické obklady s designem dřeva mají dokonalou kresbu a jsou tak k nerozeznání od skutečného dřevěného materiálu. Jeden design se často prolíná v různých formátech, které spolu korespondují. Vzájemná kombinace různých formátů pak nahrazuje klasickou dekoraci, která z koupelen pomalu mizí. Výhodou keramického obkladu je také snazší údržba. Je to i vhodný materiál pro podlahové topení, což klasické dřevo neumožňuje. Za zmínku rovněž stojí i luxusní kombinace keramického obkladu v designu přírodního kamene s kamennou mozaikou.

OBKLADY A DLAŽBY

 
Retro se vrací

Honosný vzhled a netradiční pojetí téměř v zámeckém stylu evokuje návrat do let minulých. Typické je kazetové obložení stěn v kombinaci s variací tapetových vzorů a zdobných dekorů. Pro tento styl by mělo platit, že méně znamená více. Kouzlo je právě v tom, že necháme obklad vyniknout a nebudeme je přebíjet doplňky. Kromě obkladů zdůrazňují tento styl zrcadla s mohutnými rámy.


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

FAJN-KOUPELNY.cz                                  Tel.: 416 836 166
Ludmila Masopustová                            Mobil: 774 128 546
Píšťany 81, IČ 63142368                            E-mail: info@fajn-koupelny.cz
411 01 PíšťanyFACEBOOK

JavaScript musí být povolen