položek
s DPH
  • Zobrazit

Pět základních elementů ve Vaší koupelně

11.05.2015
Málokdo z uživatelů běžné koupelny si uvědomuje jak prostředí, které ho obklopuje, ovlivňuje jeho pohodu a vnímání okolního světa. Je známo, že rovnováha mezi 5-ti základními elementy, které můžete najít v moderní koupelně, Vám zaručí její krásu a dlouhodobé spokojené používání. Podpora přirozených vlastností materiálů a jejich soulad Vám bude zaslouženou odměnou.

Nyní Vám představíme jednotlivé elementární materiály, které určitě naleznete ve své koupelně:

1) KOV

Jeho elegance a funkčnost je v případě koupelny nejčastěji symbolizována pochromovanou mosazí. Mosaz se dá snadno odlévat a tvarovat do precizních detailů, které elegantní - většinou lesklý - chromový povrch jenom zdůrazní. Jejich údržba je snadná, pokud je ovšem pravidelná. Pak k ní postačí měkký hadřík s neagresivním čisticím prostředkem, často na ekologické octové bázi. Do velmi zatěžovaných prostor nebo jako designová lahůdka se baterie vyrábí i z nerezové oceli, která - z hlediska údržby – je naprosto ideálním a odolným materiálem.

Termostatické baterie LONDON


2) VODA

Proud vody pro nás symbolizuje očistu, osvěžení nebo odplavení únavy a stresu. Současným trendem je vodou neplýtvat, což se nám snaží výrobci usnadnit. Například ve vodovodních bateriích najdete perlátory, které vodu napění, aniž by byl snížen komfort obsluhy. Sprchové hlavice Vás dnes dokonale opláchnou při poloviční spotřebě vody a i tak prostá činnost, jako je splachování záchodové mísy Vám může ušetřit mnoho peněz. Vždyť její moderní varianta potřebuje na spláchnutí místo 9 litrů pouhou polovinu.


Termostatické baterie GLAM


3) DŘEVO

Pro vytváření domácí atmosféry je dnes takřka nepřekonatelným materiálem. Přestože mnozí nad používáním dřeva v koupelně váhají, tak dřevo do koupelny jistě patří. Důležité je zvolit správnou dřevinu a její povrchovou úpravu. Pro přímý styk s vodou jsou vhodné hlavně exotické dřeviny (teak, merbau) nebo je dřevo možné konzervovat speciální impregnací. Současné technologie nám pak dokáží dřevo v koupelně nahradit i jeho dokonalou napodobeninou, jako jsou například keramická prkna.
4) KERAMIKA


Keramické zařizovací předměty jako umyvadla či záchody jsou naprostou koupelnovou klasikou a jejich kombinace k jakémkoliv stylu koupelny dnes působí naprosto harmonicky. Keramická hmota se odlévá do forem, kde vysychá, pak se glazuje a vypaluje při vysokých teplotách. Díky neustále vylepšovaným recepturám je možné zaručit stále přesnější rozměry, rovné plochy či subtilní stěny výrobků tak, aby neustále umožňovaly estetické utvoření nové koupelny. Jednou z mnoha novinek v této oblasti je například speciální ochranná vrstva, která se vypaluje současně s glazurou a která brání usazování vodního kamene a ulehčuje čištění povrchů.


Sanitární keramika NORM


5) SKLO

Použití prosklených ploch v koupelně Vám umožní prostor opticky zvětšit a maximálně využít přirozeného světla. Koupelně tím automaticky dodáte eleganci a vzdušnost a je jenom na Vás, zda sklo použijete u umyvadel nebo sprchových koutů. Orámováním sprchového prostoru se dnes provádí pomocí kaleného bezpečnostního skla o tloušťce 6-8 mm, které je pevné, odolné a z jeho používání nemusíte mít obavy. Pokud by se přece jenom rozbilo, pak se rozsype na drobné kousky bez ostrých hran. Od výrobců bývá sklo opatřeno speciální vodoodpudivou povrchovou vrstvou proti usazeninám vodního kamene.
KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

FAJN-KOUPELNY.cz                                  Tel.: 416 836 166
Ludmila Masopustová                            Mobil: 774 128 546
Píšťany 81, IČ 63142368                            E-mail: info@fajn-koupelny.cz
411 01 PíšťanyFACEBOOK

JavaScript musí být povolen